top of page
 • Peynir almak istiyorum ancak yolda bozulmaz mı ?
  Peynir çeşitlerimizi öncesinde vakumlayarak hava ile temasını kesiyoruz. Ardından ise soğuk ambalaj dediğimiz özel paketleme yöntemiyle soğuk zinciri bozulmayacak şekilde özenle paketliyoruz. Son olarak bu paketi karton koliye yerleştirip özenle bantlayıp sizlere 3 katlı özel korumada gönderdiğimiz peynirlerimiz Turkiye'nin 81 iline hızlıca ulaştırıyoruz.
 • Zeytinyağlarınızı plastik şişede mi gönderiyorsunuz ?
  Hayır efendim, zeytin yağlarımız usulüne uygun teneke ambalajda güneş görmeyecek şekilde paketleyip gönderiyoruz.
 • Bazı zeytinlerin çekirdekleri siyah, sizinkilerde öyle mi ?"
  Zeytinlerimizde kostik, boya ve benzeri kimyasal maddeler kullanmadığımız için tüm zeytin çeşitlerimizin çekirdekleri sarı veya kahverenklidir. Ailecek güvenli bir şekilde tüketebilirsiniz
 • Erken Hasat Sızma Zeytinyağı nedir ?
  Eylül- ekim aylarında toplanan asit ve oksidasyon oranı düşük yeşil renkteki zeytinlerden elde edilir. Aroması baskın taze meyve kokusu içerir. Tadı meyvemsi olup antioksidan miktarı açısından en üst seviyelerdedir.
 • Organik Tarımı farklı kılan nedir ?
  Organik tarım ekolojik sistemin, zararlılar ve hastalıklarla kendine özgü yöntemlerle mücadele etmesi esasına dayanır. Bu mücadele sırasında sentetik pestisitler, kimyasal gübreler, büyüme hormonları, antibiyotikler ve modifiye edilmiş genler kullanılmamaktadır.
 • Zeytinyağının kalitesini ve lezzetini etkileyen faktörler nelerdir?
  Yetiştirildiği bölge, toprak yapısı, iklim koşulları, sulama, hasat zamanı ve hasat zamanında zeytinin olgunluğu, zeytin çeşidi, ürünün toplandıktan sonra bekleme süresi, üretim koşulları, saklama koşulları ürünün tad ve kalitesine etki etmektedir.
 • Zeytinyağı kolesterol içerir mi ?
  Zeytinyağlarının hiçbir çeşidinde kolesterol yoktur.
 • Zeytinyağının diğer sıvı yağlardan farkı nedir?
  Zeytinyağı doğal haliyle tüketilebilen tek bitkisel yağdır ve elde edilmesi amacıyla uygulanan fiziksel işlemlerden sonra bile söz konusu olan bileşiklerinin büyük çoğunluğunu bünyesinde taşımaktadır. Ayçicek, soya, pamuk çekirdeği gibi yağlar kimyasal işleme tabi tutulup uygulanan ısı, kimyasal ve basınç ürünün antioksidan miktarının azalmasına ve yapısının değişmesine sebebiyet vermektedir.
 • Zeytinyağı ile kızartma yapılır mı ?
  Kaliteli zeytinyağının yanma derecesi diğer yağlardan yüksektir. Dumanlaşma ile yanma birbirinden farklıdır. İçerisindeki bazı bileşikler buharlaştığında ortaya çıkan duman nedeniyle, kızartma yapılamayacağına dair yanlış bir inanç vardır. Zeytinyağı, kızartmalar için son derece sağlıklıdır.
 • Geniz yakan ve acılık hissettiğimiz yağ kaliteli midir ?
  Dilimizin üzerinde bakla şeklinde bir acılık, genizde yanma ve taze bir aroma hissettiğimiz yağ, kaliteli zeytinyağıdır. Genizdeki yanma ne kadar uzun sürerse zeytinyağı o kadar antioksidan içeriğe sahiptir.
bottom of page